Wymiarki: 26-latek staranował radiowóz i zaczął uciekać. Został zatrzymany przez policję

04 listopad 2019
(2 głosów)
Wymiarki: 26-latek staranował radiowóz i zaczął uciekać. Został zatrzymany przez policję Lubuska Policja

Kierujący samochodem osobowym na niemieckich tablicach rejestracyjnych nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wjechał w policyjny radiowóz, a następnie uciekał drogami polnymi. Swoją szybką i nieodpowiedzialną jazdę zakończył między drzewami w lesie. 26-letni kierujący zatrzymany po pościgu, usłyszał trzy zarzuty.

W środę, 30 października, policjanci Komisariatu Policji w Iłowej patrolując miejscowość Wymiarki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem pomimo wydania wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się. W pewnym momencie samochód zatrzymał się, a następnie z impetem ruszył do tyłu i wjechał w przód policyjnego radiowozu uszkadzając go. Następnie z dużą prędkością wycofał się i zaczął uciekać polnymi drogami ignorując sygnały do zatrzymania wydawane przez policjantów. Po skręceniu w teren leśny kierowca opla napotkał na przeszkodę, nie zmieścił się między dwoma drzewami. Porzucił pojazd i rozpoczął ucieczkę w głąb lasu.

Mężczyzna został zatrzymany w wyniku bezpośrednich działań pościgowych. Usłyszał trzy zarzuty. Nie zatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecenia zatrzymania pojazdu, wymuszenie na funkcjonariuszach zaniechania prawnej czynności służbowej poprzez wjechanie w policyjny radiowóz, a także uszkodzenie radiowozu. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Źródło: sierż. Arkadiusz Szlachetko, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.