Świebodzin: O krok od tragedii! 84-latek potrącił kobietę na pasach (FILM)

05 listopad 2019
(1 głos)
Świebodzin: O krok od tragedii! 84-latek potrącił kobietę na pasach Lubuska Policja

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Świebodzinie, gdzie 84-letni kierujący polonezem potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na szczęście nic jej się nie stało. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Publikujemy nagranie ku przestrodze.

Podczas zdarzeń drogowych z udziałem pieszych to właśnie oni narażeni są na największe obrażenia. W trakcie zderzenia nie chroni ich zabudowa i elementy pojazdu. Nie mają również urządzeń ochronnych w postaci poduszek powietrznych, pasów czy kasków. W okresie jesienno- zimowym, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona z powodu częstego zachmurzenia i szybko zapadającego zmierzchu, prowadzone są działania promujące noszenie elementów odblaskowych. Jednakże odpowiedzialność za niedopuszczenie do zdarzeń to nie tylko kwestia widoczności osoby pieszej czy też sposobu i miejsca, w którym wchodzą na jezdnię. Równie istotne jest zachowanie kierujących.

W okresie ograniczonej widoczności i wydłużonej drogi hamowania należy zachować szczególną ostrożność. Skupienie na jeździe wymaga również obserwacji otoczenia, a w szczególności w rejonie przejść dla pieszych. Niestety rozproszenie czy też nasze słabsze warunki psychofizyczne w danym dniu również mogą mieć wpływ na zaistnienie zdarzenia.

W poniedziałek, 4 października, na jednym z przejść dla pieszych doszło do zdarzenia drogowego. Szczęśliwie, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednakże pokazuje ono jak nie wiele potrzeba, aby do takich sytuacji doszło. Doskonale widoczna piesza, niosąca rzucający się w oczy czerwony parasol, w dobrych warunkach atmosferycznych będąc już w połowie przejścia została potrącona przez samochód. Prowadzący pojazd mężczyzna po prostu wjechał w idącą kobietę jakby nie było jej na przejściu. Pojazd prowadzony był przez 84-latka.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci postanowili odstąpić od ukarania mężczyzny mandatem karnym. Kierującemu zostały zatrzymane prawo jazdy i skierowano wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.