Zabił kota w szklarni. 56-latkowi z okolic Międzyrzecza grożą trzy lata więzienia

06 listopad 2019
(2 głosów)
Autor: 
Zabił kota w szklarni. 56-latkowi grożą trzy lata więzienia KPP Międzyrzecz

Międzyrzeccy policjanci otrzymali zgłoszenie od właściciela kota, który widział, jak nieznany mężczyzna zabił jego zwierzę i uciekł. 56-latek został zatrzymany. Teraz grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 3 listopada. Dyżurny policji w Międzyrzeczu otrzymał zgłoszenie od zdenerwowanego mężczyzny, który poinformował, że na jednej z posesji zabito jego kota. - Na miejsce skierowany został patrol policjantów. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w przydomowej szklarni - relacjonuje st. asp. Justyna Łętowska, rzecznik międzyrzeckiej policji.

Funkcjonariusze podczas sprawdzania terenu natknęli się na martwego kota. Zwierzę leżało na polu w pobliżu posesji. O zdarzeniu poinformowany został lekarz weterynarii oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków, natomiast lekarz weterynarii zabezpieczył zwierzę do sekcji.

Sprawca wskazany przez właściciela kota oddalił się jeszcze przed przybyciem policjantów. Pomimo to mundurowym udało się zatrzymać 56-letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego. - Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności - dodaje st. asp. Łętowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.