Tajemnicza plama na powierzchni jeziora w Kłodawie. "To substancja ropopochodna" (ZDJĘCIA)

07 listopad 2019
(7 głosów)
Autor: 
Tajemnicza plama na powierzchni jeziora w Kłodawie Fot. Gorzów 998

W czwartkowy poranek na jeziorze Kłodawskim pojawiła się tajemnicza plama. Na powierzchni zbiornika unosiła się oleista ciecz. Strażacy próbują zebrać z wody nieznaną substancję.

Gorzowscy strażacy otrzymali informację o rozległej plamie od zaniepokojonego biegacza, który po treningu chciał schłodzić swoje nogi w jeziorze. Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej wraz z łodzią.

Po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że akwen zanieczyściła substancja ropopochodna. Na obszarze jeziora rozstawiono specjalne rękawy ograniczające rozprzestrzenianie się wycieku. Teraz strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu w postaci skimmera olejowego próbują usunąć substancje. Akcja prowadzona jest zarówno z lądu, jak i z powierzchni wody.

Strażacy podejrzewają, że substancja spłynęła do jeziora z pobliskiej drogi. Długotrwałe działania powinny zakończyć się jeszcze dzisiaj.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.