Zielona Góra: Kobieta z telefonem w ręce wjeżdża wprost pod inny samochód (FILM)

13 listopad 2019
(7 głosów)
Zielona Góra: Kobieta z telefonem w ręce wjeżdża wprost pod inny samochód

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym ze skrzyżowań w zielonogórskiej dzielnicy Raculi. Kierująca z telefonem w ręku wjechała wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Nagranie otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. Sytuacja miała miejsce kilka dni temu. Mężczyzna jechał ulicą Drzonkowską w Raculi w kierunku ulicy Wrocławskiej, z podporządkowanej ulicy Głogowskiej nagle wyjechała kierująca samochodem osobowym marki Ford. Kobieta spoglądała w telefon, który trzymała w ręce. Na szczęście nie doszło do zderzenia.

Według art. 45 Prawo o ruchu drogowym ust. 2 pkt 1 - Kierującemu pojazdem zabrania się: korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za to przewinienie, według taryfikatora policjant może nałożyć mandat w wysokości 200 złotych. Do tego na konto kierującego trafi aż 5 punktów karnych.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.