Masowe kontrole kierowców z aplikacji Bolt. ITD nakłada surowe kary (ZDJĘCIA)

14 listopad 2019
(2 głosów)
Autor: 
Masowe kontrole kierowców z aplikacji Bolt. ITD nakłada surowe kary WITD Gorzów Wielkopolski.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego podczas wspólnej akcji z policją zatrzymali w Gorzowie Wielkopolskim kilku kierowców korzystających z aplikacji Bolt. Wszyscy zostali ukarani. Akcja została przeprowadzona w środę, 13 listopada.

Lubuscy inspektorzy ITD po raz kolejny przeprowadzili kontrole samochodów osobowych, którymi wykonywany był okazjonalny przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Do akcji dołączyli się policjanci z gorzowskiej drogówki korzystający z nieoznakowanego radiowozu. - Celem kontroli była ochrona rynku transportowego w sektorze przewozu osób - informują inspektorzy.

Funkcjonariusze zatrzymali kilku kierowców pracujących pod szyldem Bolt. U wszystkich stwierdzono naruszenie warunków wymaganych podczas przewozów okazjonalnych wykonywanych osobówkami.

- Przewozy były wykonywane bez umowy zawartej w formie pisemnej w lokalu przedsiębiorstwa. Ponadto jeden z kontrolowanych pojazdów nie był wyłączną własnością przedsiębiorcy. W innym przypadku opłata za przejazd została wniesiona gotówką poza lokalem przedsiębiorstwa. Dodatkowo jeden z kierowców nie okazał orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy - wyliczają mundurowi.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych. Dodatkowo wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowania administracyjne, których efektem może być kara pieniężna nawet w wysokości 12 tysięcy złotych.

Aplikacja Bolt

Bolt to rozwiązanie podobne do znanego już Ubera. Od kilku miesięcy aplikacja działa też w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zielonej Górze. To aplikacja, dzięki której użytkownik może przez telefon zamówić przejazd z jednego punktu miasta do drugiego. Wsiadając do zamówionego samochodu, nie musi mieć nawet przy sobie gotówki. Aplikacja potrąci należność za przejazd z karty kredytowej pasażera podpiętej do aplikacji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.