CBA wkroczyło do Przewozów Regionalnych. Agenci kontrolują też w Zielonej Górze

14 listopad 2019
(2 głosów)
Autor: 
CBA w Przewozach Regionalnych. Agenci kontrolują też w Zielonej Górze Pixabay

Agenci CBA prowadzą ogólnopolską akcję przeszukania w Przewozach Regionalnych. Funkcjonariusze wkroczyli także do oddziału w Zielonej Górze. Spółka miała stracić wiele pieniędzy na naprawach lokomotyw i wagonów.

Funkcjonariusze bydgoskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przy współudziale agentów z innych delegatur, prowadzą na terenie kilku województw przeszukania i zatrzymania rzeczy.

- Chodzi o firmy, które zajmują się usługami serwisowymi i naprawczymi lokomotyw, wagonów oraz ich elementów. Firmy świadczą usługi dla przewoźników kolejowych z terenu niemal całej Polski - mówi Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Agenci zabezpieczają wiele dokumentów w Przewozach Regionalnych, Szybkiej Kolei Miejskiej i Urzędzie Transportu Kolejowego. Działania prowadzone są w 11 lokalizacjach. Oprócz Zielonej Góry jest to między innymi Warszawa, Poznań, Szczecin, Olsztyn oraz Gdynia.

Czynności realizowane są na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. - Agenci zabezpieczają dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Przewozom Regionalnym - dodaje Brodowski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.