Nocny pożar bloku w Kęszycy Leśnej. Spłonęło poddasze. Akcja nadal trwa (ZDJĘCIA)

17 listopad 2019
(2 głosów)
Autor: 
Nocny pożar w Kęszycy Leśnej. Spłonęło poddasze Fot. OSP Skwierzyna

Ponad 10 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego w Kęszycy Leśnej koło Międzyrzecza. Ogień strawił całe poddasze bloku. Strażacy cały czas dogaszają pogorzelisko. Straty są bardzo duże.

Zgłoszenie o pożarze remontowanego budynku wpłynęło do dyżurnego międzyrzeckich strażaków w niedzielę, 17 października, po godzinie 1:00. Początkowo na miejsce wysłano zastępy z Międzyrzecza oraz pobliskie jednostki OSP. W momencie dojazdu pierwszych samochodów, języki ognia wydostawały się już nad dach.

Ogień szybko rozprzestrzenił się po całym poddaszu. W międzyczasie Kęszycy Leśnej zadysponowano podnośnik hydrauliczny ze Świebodzina. - Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne podawali prądy wody jedynie z wewnątrz bloku. Teren wokół obiektu był mocno zadrzewiony i trudno było rozstawić drabiny - relacjonują ochotnicy ze Skwierzyny.

Pożar został opanowany dopiero po kilku godzinach wytężonej pracy ratowników. O godzinie 7:30 kierujący działaniami zdecydował o podmianie zastępów, które prowadziły działania od pierwszych minut pożaru. Do akcji zaangażowano wówczas kolejne jednostki OSP.

- Obecnie strażacy cały czas dogaszają pogorzelisko oraz prowadzą niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji dachu - dodają strażacy. Obecnie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Policjanci wraz z biegłymi z zakresu pożarnictwa będą prowadzić dochodzenie w tej sprawie. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Fot. OSP Skwierzyna, OSP Templewo

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.