3-latka z wypadku pomiędzy Łężycą a m. Wysokie jest już w stanie dobrym. Sprawą zajęła się Prokuratura (FILM)

19 listopad 2019
(3 głosów)
3-latka z wypadku pomiędzy Łężycą a m. Wysokie jest już w stanie dobrym. Sprawą zajęła się Prokuratura Redakcja

W sobotę wieczorem do zielonogórskiego szpitala trafiła 3-letnia dziewczynka z ciężkim urazem głowy. Dziecko było uczestnikiem wypadku drogowego pomiędzy Zieloną Górą - Łężycą a miejscowością Wysokie.

O wypadku jako pierwszy pisał NewsLubuski.pl w sobotę, 16 listopada. Kierująca VW Passatem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo na kierującej Mazdą i doprowadziła do zderzenia. W VW znajdowały się 3 osoby, kobieta i dwóch młodych mężczyzn. W trakcie badania ujawniono obecność substancji psychoaktywnych w organizmie obu panów. 

- W samochodzie marki Mazda podróżowało 5 osób - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. - Były to dwie osoby dorosłe i trójka dzieci. Na skutek tego zdarzenia najmłodsze dziecko, 3-letnia dziewczynka z poważnym urazem głowy trafiła do szpitala. Do szpitala trafił również pasażer Mazdy, który jest już po operacji.

- Mała pacjentka przeszła zabieg neurochirurgiczny - dodaje Sylwia Malcher Nowak, rzecznik Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. - W tej chwili przebywa na oddziale chirurgii i urologii dziecięcej. Lekarze oceniają już jej stan jako dobry. Dziewczynka dziś przeszła badanie tomografem i najprawdopodobniej za kilka dni wyjdzie ze szpitala do domu. 

W chwili obecnej sprawa jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.