Nocny pościg ulicami Zielonej Góry. 37-letni kierowca był naćpany

20 listopad 2019
(1 głos)
Nocny pościg ulicami Zielonej Góry. 37-letni kierowca był naćpany KMP Zielona Góra/Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali po pościgu kierowcę Seata, który nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli. Okazało się, że 37-latek jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Przy mężczyźnie znaleziono amfetaminę, pod której wpływem sam się znajdował. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę, 19/20 listopada, policjanci patrolujący centrum Zielonej Góry zauważyli na ul. Wojska Polskiego kierującego samochodem marki Seat Toledo, który na widok radiowozu gwałtownie skręcił w inną ulicę. Mundurowi postanowili sprawdzić co było powodem tak niespodziewanego manewru i pojechali za pojazdem chcąc go skontrolować. Gdy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierującemu sygnał do zatrzymania, ten nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Po kilkuset metrach skręcił w boczną uliczkę, zatrzymał się, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo.

Nie uciekł jednak daleko, bo po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się być 37-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto badanie wykazało, że kierował pojazdem pod wpływem narkotyków – amfetaminy, którą również znaleziono przy nim.

37-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, posiadanie narkotyków, a także jazdę pod ich wpływem. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, KMP Zielona Góra

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.