Pożar w Świdnicy pod Zieloną Górą. Zapaliła się sadza w kominie (ZDJĘCIA)

23 listopad 2019
(9 głosów)
Autor: 
Pożar w Świdnicy. Zapaliła się sadza w kominie Redakcja

Akcja straży pożarnej w Świdnicy. W jednym z kominów przy ulicy Ogrodowej zapaliła się sadza. Na miejscu pracowały trzy zastępy strażaków.

Do pożaru doszło w sobotę, 23 listopada. Strażacy otrzymali zgłoszenie tuż po godzinie 13:30. W domu jednorodzinnym przy ul. Ogrodowej w Świdnicy paliła się sadza w kominie. Na miejsce wysłano zastęp gaśniczy oraz drabinę mechaniczną z Zielonej Góry. Ponadto zaalarmowani zostali miejscowi ochotnicy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu paleniska. Następnie przy użyciu drabiny ratownicy dostali się na dach, aby przeczyścić przewód kominowy. Wszystko było na bieżąco monitorowane kamerą termowizyjną.

W międzyczasie okazało się, że wysoka temperatura panująca w przewodzie kominowym doprowadziła do jego nieszczelności. Na szczęście w budynku nie zanotowano obecności tlenu węgla, co potwierdziły pomiary detektorem wielogazowym. Właściciel otrzymał od strażaków nakaz sprawdzenia stanu komina i jego zdatności do bezpiecznego użytkowania przez kominiarza.

Przypominamy, że takie pożary często spowodowane są zaniedbaniami ze strony samych użytkowników. Główną przyczyną jest brak czyszczenia przewodów kominowych lub palenie mokrym drewnem czy śmieciami.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.