Dwa potężne wybuchy o poranku. Nad Lubuskiem przeleciały myśliwce F16

25 listopad 2019
(15 głosów)
Dwa potężne wybuchy o poranku. Nad Lubuskiem przeleciały myśliwce F16 Fot. Zdjęcie poglądowe/BLT 31 Poznań

Dwa potężne wybuchy obudziły mieszkańców kilku powiatów naszego województwa. Wszystko wskazuje na to, że były to przelatujące myśliwce F16.

W poniedziałek, 25 listopada, około godziny 5 nad ranem wielu mieszkańców powiatu zielonogórskiego, krośnieńskiego oraz wschowskiego obudziły dwa głośne wybuchy. Do naszej redakcji wpłynęło kilkanaście wiadomości na ten temat. Od samego rana zbieramy informacje dotyczące tego zdarzenia. Były to przelatujące myśliwce F-16. Pytania skierowaliśmy do dwóch Baz Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu oraz Łasku.

- Baza w tych godzinach nie operowała. Loty rozpoczynamy od godzin południowych. - podaje kpt. Krzysztof Nanuś z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu.

Bardzo prawdopodobne, że myśliwce, które przeleciały nad naszym województwem wystartowały z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Samoloty leciały z prędkością naddźwiękową w naszym regionie, stąd charakterystyczny huk.

Para dyżurna myśliwców F-16 przeleciała przez województwo lubuskie. Dlaczego samoloty zostały poderwane jest obecnie sytuacją niejawną. Zdarzenie potwierdza ppłk Piotr Walatek - Rzecznik Prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.