Świebodzin: Przejechał przez środek ronda. 23-latek był pod wpływem kokainy, amfetaminy oraz marihuany!

25 listopad 2019
(1 głos)
Świebodzin: Przejechał przez środek ronda. 23-latek był pod wpływem kokainy, amfetaminy oraz marihuany! Lubuska Policja

23-latek pod wpływem kokainy, amfetaminy oraz marihuany prowadził pojazd po trasie szybkiego ruchu. Zjeżdżając przejechał przez środek ronda i uderzył w barierki. Mężczyzna próbował oszukać policjantów twierdząc, że kierujący pojazdem uciekł.

W czwartkowe popołudnie, 21 listopada, tuż przed godzina 15. Policjanci z oddziałów prewencji zatrzymali do kontroli pojazd, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. W trakcie kontroli funkcjonariusz zauważył symptomy wskazujące na to, że 35-letni kierujący może być pod działaniem środków odurzających. Jego podejrzenia potwierdziło badanie w szpitalu. Mężczyzna, znajdując się pod działaniem marihuany, jeździł po ulicach Świebodzina. W toku dalszych czynności policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli susz marihuany. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.

W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności doszło do zdarzenia na węźle zjazdowym z trasy S3. Kierujący pojazdem przejechał przez środek ronda, a następnie uderzył w barierki ochronne. Na miejsce został skierowany patrol dzielnicowych. Kierujący próbował oszukać policjantów i twierdził, że osoba, która prowadziła pojazd uciekła. Doświadczeni funkcjonariusze szybko jednak zorientowali się, że to kłamstwo.

Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem, a próba oszukania policjantów wynikała z braku posiadanych przez niego uprawnień. To jednak nie wszystko. Mundurowi zauważyli, że kierujący jest bardzo zdenerwowany i zachowuje się w nienaturalny sposób. Mieli podejrzenia, że może on znajdować się pod działaniem narkotyków, co potwierdziło badanie w szpitalu. Mężczyzna prowadził pojazd po trasie ekspresowej będąc pod wpływem trzech różnych narkotyków – kokainy, amfetaminy oraz marihuany.

Grozi mu teraz za to kara pozbawienia wolności do lat 2. Razem z nim podróżował pasażer, u którego policjanci także ujawnili narkotyki. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.