O jedną naczepę i wiele ton za dużo. 25-metrowy zestaw zatrzymany na S3 (ZDJĘCIA)

25 listopad 2019
(3 głosów)
Autor: 
25-metrowy zestaw zatrzymany na S3 Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Inspektorzy ITD zatrzymali na trasie S3 nienormatywny zespół pojazdów. Blisko 61 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton ważyła ciężarówka z dwoma naczepami. Kierowcę ukarano mandatem. Konsekwencje finansowe grożą również przewoźnikowi.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 22 listopada. Na odcinku trasy S3 w pobliżu Skwierzyny patrol ITD z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymał do kontroli nietypowy zespół pojazdów. 25-metrowy zestaw składał się z ciągnika siodłowego marki Volvo FH oraz dwóch naczep.

Ciężarówką przewożono pieluchy, rury metalowe i mydło w płynie z Polski do Norwegii. - Zespół pojazdów wraz z ładunkiem ważył 60,9 tony. Jego dopuszczalna masa całkowita została przekroczona o 20,9 tony. Zespół pojazdów był również za długi o 8,74 metra i za wysoki o 14 centymetrów - relacjonują inspektorzy.

Kierowca nie posiadał zezwolenia na przejazd pojazdów ponadnormatywnych po drogach publicznych. Funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem karnym, natomiast pojazd skierowali na parking strzeżony do momentu usunięcia ujawnionych nieprawidłowości. O wiele poważniejsze konsekwencje finansowe grożą teraz przewoźnikowi, wobec którego toczą się postępowania administracyjne.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.