Kolejny pożar na składowisku odpadów w Gorzowie Wielkopolskim (ZDJĘCIA)

26 listopad 2019
(4 głosów)
Autor: 
Kolejny pożar na składowisku odpadów w Gorzowie

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, jaki wybuchł na składowisku odpadów przy ulicy Małyszyńskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Działania strażaków zakończyły się dopiero po blisko ośmiu godzinach.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków we wtorek, 26 listopada, krótko po godzinie 2:40. Płonęła hałda opadów na terenie Regionalnego Zakładu Utylizacji Odpadów przy ul. Małyszyńskiej 180 położonej w dzielnicy Chróścik.

Na miejsce wysłano osiem zastępów straży pożarnej z jednostek Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dodatkowo na miejsce wezwano cysternę ze zbiornikiem 25 tysięcy litrów wody. Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że ogień objął hałdę śmieci o wymiarach 10x6x4 metry.

Pożar został sprawnie opanowany. Później przez kilka godzin strażacy musieli dokładnie przelewać pogorzelisko. W końcowej fazie akcji ratowników wspierały fadromy będące na wyposażeniu składowiska.

Dokładne przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Akcja zakończyła się dopiero po godzinie 10:00.

Fot. OSP Kłodawa, Czytelnik Paweł

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.