55-latka okradała groby. W zatrzymaniu kobiety pomogli świadkowie

27 listopad 2019
(1 głos)
55-latka okradała groby. W zatrzymaniu kobiety pomogli świadkowie Pixabay.com

Mieszkanka Gorzowa Wlkp. usłyszała zarzuty kradzieży związane z ograbianiem grobów na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie Wlkp. Kobieta została ujęta przez dwie inne osoby i przekazana Policji. W mieszkaniu 55-latki odnaleziono rzeczy z innych okradzionych grobów. Podejrzanej, która usłyszała zarzuty ograbienia miejsca spoczynku zmarłego grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 18 listopada, na terenie Cmentarza Komunalnego w Gorzowie dwie mieszkanki Gorzowa Wlkp. odwiedzały akurat groby najbliższych. W pewnym momencie zauważyły dziwne zachowanie innej kobiety, która nerwowo obserwowała otoczenie przemieszczając się pomiędzy grobami. Zabierała do torby różne elementy znajdujące się na mogiłach tj. figurki i inne ozdoby. Obywatelską postawą wykazały się dwie kobiety, które widziały zachowanie 55-latki. Zaraz po tym poszły za tą osobą oddalająca się w kierunku miasta, równocześnie powiadamiając Policję. Mundurowi natychmiast podjęli działania.

Dociekliwość śledczych oraz szereg czynności, które wykonywali w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie kobiecie zarzutów. Okazało się, że już kilka miesięcy wcześniej podejrzana 55-latka dopuszczała się takich kradzieży w jej mieszkaniu odnaleziono przedmioty pochodzące z ograbionych grobów. Podejrzana we wtorek, 26 listopada, została przesłuchana przez policjantów z Komisariatu I Policji w Gorzowie Wlkp. i usłyszała zarzuty ograbienia miejsca spoczynku zmarłego. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Marzena Śpiewak, Zespól Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

  • Gorzów Wlkp.: Akcja kontrterrorystów na ulicy Śląskiej. Zatrzymano 4 osoby

    Gorzów Wlkp.: Akcja kontrterrorystów na ulicy Śląskiej. Zatrzymano 4 osoby

    Policjanci z Gorzowa zaangażowani byli w ustalenie i zatrzymanie grupy mężczyzn, którzy odpowiedzialni byli za pobicie 26-latka przy ul. Śląskiej. Napastnicy po zdarzeniu uciekli i ukryli się w mieszkaniu jednego z nich. Zabarykadowani grozili użyciem noża i innych niebezpiecznych przedmiotów. Po wkroczeniu do akcji kontrterrorystów i ich siłowym wejściem wszyscy zostali zatrzymani.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.