Poważny wypadek na krajowej "22" w Przesiekach. Trzy osoby ranne (ZDJĘCIA)

01 grudzień 2019
(10 głosów)
Autor: 
Poważny wypadek na krajowej "22" w Przesiekach Fot. OSP Dobiegniew

Trzy osoby trafiły do szpitala po groźnym wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 22 w Przesiekach (woj. Wielkopolskie). Droga jest całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w niedzielę, 1 grudnia, po godzinie 17:30. Na 120 kilometrze krajowej "22" na odcinku Dobiegniew - Wałcz czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Siła zderzenia była bardzo mocna. Oba pojazdy zostały kompletnie roztrzaskane.

Na miejsce zadysponowano wiele zastępów straży pożarnej z województwa wielkopolskiego. Do pomocy wysłano również strażaków zawodowych ze Strzelec Krajeńskich i ochotników z Dobiegniewa. Przybyło także kilka zespołów pogotowia i patrole policji.

W wyniku wypadku trzy osoby zostały ranne. Wszyscy byli uwięzieni w zniszczonych osobówkach. Strażacy wykonywali dostępy do poszkodowanych przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają już policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kierowców z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Do wypadku doszło na łuku trasy.

Droga krajowa nr 22 jest zablokowana w obu kierunkach. Objazd odbywa się przez Człopę, Wieluń i Dobiegniew. - Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami nawet do godziny 22:00 - informuje GDDKiA.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że na trasie nieustannie dochodzi do zdarzeń drogowych. - Który to już wypadek w tym roku na tym odcinku. Już chyba nawet policja się pogubiła. Wymagane koniecznie fotoradary. Może wtedy kierowcy zmądrzeją z obawy przed mandatami. Ruch nasilił się w przeciągu kilku lat niesamowicie. Wypadków przybywa na tym odcinku do Przesiek - pisze pan Daniel.

Godzina 22:00 - Droga została odblokowana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.