Tragiczny pożar w Przewozie. W zgliszczach strażacy natrafili na zwęglone ciało (ZDJĘCIA)

02 grudzień 2019
(3 głosów)
Autor: 
Pożar w Przewozie. Strażacy natrafili na zwęglone ciało Fot. KP PSP Żary

Tragicznie zakończył się pożar budynku w Przewozie pod Żarami. W spalonym obiekcie gospodarczym strażacy znaleźli zwęglone ciało 50-letniej osoby.

Pożar wybuchł w niedzielę, 1 grudnia, około godziny 21:44. To właśnie wtedy żarscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ul. Sportowej w Przewozie. Do akcji wyruszyły zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach oraz pobliskie jednostki OSP. Wezwano również wojskowych strażaków z Potoku.

Kiedy pierwsze samochody dojechały we wskazane miejsce, pożar był już bardzo mocno rozwinięty. - Płomienie wydostawały się otworami okiennymi na zewnątrz, ogniem objęty był również dach budynku. W bezpośrednim sąsiedztwie w odległości około 2 metrów od płonącego obiektu znajdował się budynek mieszkalny - relacjonują strażacy.

Działania ratowników zostały sprawnie podzielone. Część strażaków podawała prądy wody w natarciu na płonący budynek, natomiast kolejni w obronie budynku mieszkalnego. W międzyczasie z obiektu gospodarczego wyniesiono trzy 11-kilogramowe butle propan-butan, które w każdej chwili mogły eksplodować.

Strażacy dokładnie przeczesywali pogorzelisko po ugaszeniu pożaru. Wówczas natrafili na ludzkie ciało. - Z uwagi na znaczny stopień zwęglenia zwłok niemożliwa była ich identyfikacja. Z poczynionych ustaleń wynika, że zmarłym prawdopodobnie jest jeden z mieszkańców wymienionego domu, lat 50 - informuje Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.