Pożar pustostanu po byłej stolarni w Zielonej Górze. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA, FILM)

05 grudzień 2019
(7 głosów)
Autor: 
Pożar pustostanu po byłej stolarni w Zielonej Górze Redakcja

Cztery zastępy straży pożarnej walczą z pożarem budynku w Zielonej Górze. Pożar jest mocno rozwinięty, w drodze są kolejne jednostki.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w czwartek, 5 grudnia, kilka minut po godzinie 20:50. W ogniu stanął pustostan przy placu Jana Matejki. Pożar szybko rozprzestrzenił się po całym obiekcie.

Na miejscu pracują już 3 zastępy gaśnicze oraz drabina mechaniczna z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Sytuacja nadal nie jest jednak opanowana. Do akcji zaalarmowano ochotników ze Starego Kisielina, Raculi oraz Przylepu.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzą działania od wewnątrz oraz z zewnątrz budynku. Akcja z pewnością potrwa jeszcze kilka godzin. Przypuszcza się, że pożar wywołały osoby bezdomne, które chciały się ogrzać. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Godzina 22:30 - Sytuacja pożarowa została opanowana, trwa dogaszanie. W akcję zaangażowano siedem zastępów straży pożarnej. Do działań skierowano także specjalny samochód, na którym znajduje się agregat do pompowania butli z powietrzem używanych przez ratowników.

Godzina 23:30 - Jak się okazało, pomimo informacji ze straży pożarnej, budynek nie należał do stolarni.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.