Kradł paliwo na stacjach benzynowych w Lubuskiem. Recydywista trafił za kratki

06 grudzień 2019
(2 głosów)
Autor: 
Kradł paliwo. Recydywista trafił za kratki Fot. KMP Zielona Góra

Tankował na stacjach benzynowych w całym regionie i odjeżdżał nie płacąc. W ten sposób recydywista ukradł wiele litrów paliwa. Podczas ostatniej próby policjanci zatrzymali 32-latka. Teraz złodziej został aresztowany na 3 miesiące.

Zgłoszenia o kradzieży z różnych stacji paliw zaczęły wpływać do lubuskich policjantów już od kilku tygodni. Złodziej w pośpiechu podjeżdżał do dystrybutora, a po zatankowaniu uciekał w nieznanym kierunku. Do tego typu sytuacji dochodziło w Świebodzinie, Sulechowie oraz Zielonej Górze.

Podczas ostatniej kradzieży w Sulechowie pracownik stacji szybko powiadomił o zdarzeniu miejscowych policjantów. - Informację o Maździe oraz dokładny opis otrzymały wszystkie patrole. Po kilku minutach auto zostało zauważone na jednej z ulic miasta - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Policjanci wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się przy użyciu sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych. Mężczyzna nie reagował jednak na jakiekolwiek znaki i usiłował uciekać. - Mundurowi skutecznie zablokowali mu drogę, a agresywny kierowca podczas zatrzymania uderzył drzwiami samochodu w dłoń policjanta - dodaje podinsp. Barska.

Recydywista był pod wpływem narkotyków

Szybko okazało się, że zatrzymany 32-latek jest pod wpływem amfetaminy i marihuany. Ponadto mieszkaniec podsulechowskiej miejscowości już wcześniej został skazany za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Miał także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna działał w warunkach recydywy. - Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na skierowanie do sądu wniosku o aresztowanie 32-latka. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące - informuje rzecznik zielonogórskiej policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.