Cibórz: Auto wpadło do wody. W środku było 5 młodych osób. Wszyscy zginęli...

10 grudzień 2019
(18 głosów)
Auto wpadło do wody. W środku było 5 młodych osób. Wszyscy zginęli... Redakcja

Tragiczny poranny wypadek na trasie Skąpe-Cibórz. Samochód osobowy wpadł do wody, zginęło 5 młodych osób. Droga jest całkowicie zablokowana, na miejscu pracują służby.

We wtorek, 10 grudnia, około godziny 5:50, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu, który miał wpaść do jeziora na trasie Skąpe-Cibórz. Na miejsce zdarzenia zadysponowano służby ratownicze. Strażacy po wstępnym rozpoznaniu stwierdzili, że pojazdem podróżowało łącznie 5 osób, wszyscy znajdowali się w pojeździe, pod wodą. Na miejsce zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa, do czasu jej przyjazdu z pojazdu udało się ewakuować 4 osoby. Piąta osoba została wyciągnięta z wody przez strażackich nurków.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry. Przez ponad godzinę strażacy, wspólnie z ratownikami oraz lekarzami reanimowali 5 osób wyciągniętych z wody. Niestety mimo wysiłku wszystkich ratowników nikogo nie udało się uratować.

- Tuż przed godziną 6 otrzymaliśmy informację od innego kierowcy, który zauważył uszkodzone bariery energochłonne a później już dach pojazdu wystający ponad lustro wody. Potwierdził się ten najgorszy scenariusz, w osobowym aucie znajdowało się łącznie 5 osób. Przed momentem zakończyły się czynności reanimacyjne, które trwały ponad godzinę. Mimo usilnych starań, życia piątej osoby nie udało się uratować. Mówimy tutaj o bardzo ogromnej tragedii. - podaje nadkom. Marcin Maludy z Biura Prasowego Lubuskiej Policji.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód osobowy marki Audi A4 wypadł na łuku drogi i wpadł do przydrożnego rozlewiska rzecznego Ołobok. Na miejscu pracują już policyjni technicy pod nadzorem prokuratora. Ofiary wypadku były młode, ich wiek nie jest obecnie znany.

- Najprawdopodobniej, na mokrej nawierzchni, na łuku drogi wyniosło auto, które zakończyło swoją podróż przedwcześnie, ale przede wszystkim przedwcześnie swoje życie zakończyło pięć młodych osób.Na miejscu zakończyły się czynności medyków, strażaków. Wspólnie z prokuraturą przystępujemy do oględzin miejsca zdarzenia i ciał. Chcemy dotrzeć wspólnie z psychologami do rodzin tych ofiar. - dodaje nadkom. Marcin Maludy.

Godzina 9:30 - Ofiary wypadku były w wieku od 17 do 19 lat.

Godzina 9:40 - Bariery energochłonne były uszkodzone po poprzednim wypadku. - Gdyby zostały naprawione od razu na pewno skutki wypadku nie byłyby aż tak tragiczne - mówią kierowcy.

Godzin 10:30 - Trwa wydobywanie wraku z wody.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.