19-latek podpalił kiosk w Żarach. W środku było pięć osób, jedna została poparzona

10 grudzień 2019
(4 głosów)
Autor: 
19-latek podpalił kiosk. W środku było pięć osób Redakcja/archiwum

Są zarzuty dla 19-letniego piromana, który w noc andrzejkową podpalił kiosk w Żarach. W budynku przebywało pięć osób, jedna została poparzona i trafiła do szpitala. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Andrzejkowa noc w Żarach mogła skończyć się tragedią. Około godziny czwartej nad ranem 19-letni mężczyzna wybił szybę w blaszanym kiosku. Tuż po chwili wrzucił on do środka palący się pojemnik z benzyną.

W lokalu przebywało pięć osób. Wszystkim o własnych siłach w porę udało się uciec z płonącej budki. Pomimo to jeden z mężczyzn doznał oparzeń pierwszego i drugiego stopnia w okolicy twarzy oraz dłoni obu rąk. Poszkodowany po udzieleniu pomocy medycznej przez zespół pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Na miejsce pożaru oprócz zastępów straży pożarnej skierowano także policjantów. Prowadzone czynności dochodzeniowo-śledcze doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania podejrzanego, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Żar.

Przyznał się do winy

- Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żarach, sąd aresztował 19-latka na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - informuje nadkom. Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.