Pożar mieszkania w Metalowcu w Gorzowie Wielkopolskim. Ewakuowano lokatorów (ZDJĘCIA)

10 grudzień 2019
(5 głosów)
Autor: 
Pożar mieszkania w Metalowcu w Gorzowie Wielkopolskim Fot. Jakub Fabicki

Pożar w hotelu Metalowiec w Gorzowie Wielkopolskim. Płonęło mieszkanie na drugim piętrze. Na miejsce wysłano sześć zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków we wtorek, 10 grudnia, tuż po godzinie 20:30. W ogniu stanęło mieszkanie socjalne ulokowane na drugim piętrze Metalowca przy ulicy Złotego Smoka. Świadkowie relacjonowali, że widzieli płomienie wychodzące z okna.

Do akcji zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Przybyła także policja oraz pogotowie gazowe. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne szybko opanowali zagrożenie. Wiadomo, jednak że mieszkania zupełnie nie udało się uratować. Ponadto ratownicy wynieśli z budynku i zabezpieczyli kilka butli z gazem.

W trakcie trwania akcji gaśniczej służby przeprowadziły ewakuację całego budynku. Miasto sprawnie podstawiło w okolice Metalowca kilka autobusów MZK. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli się w nich ogrzać. Strażacy musieli wyprowadzić z Metalowca kilka osób, które nie chciały opuścić lokali. Jeden z mężczyzn źle się poczuł, więc został przebadany przez specjalistyczny zespół pogotowia.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Trwa dogaszanie. Na miejsce przybył prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki oraz przedstawiciel miejskiego zarządzania kryzysowego. Z obiektu ewakuowano ponad 100 osób.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.