Poważny wypadek w Lubsku. "Trójka młodych chłopaków reanimowała kierowcę" (ZDJĘCIA)

19 grudzień 2019
(6 głosów)
Autor: 
Wypadek w Lubsku. Kierowca był reanimowany Fot. Czytelnik Andrzej

Wypadek w centrum Lubska. Osobówka uderzyła w betonowy słup. Kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na miejscu był reanimowany przez trójkę młodych chłopaków. - Zachowali się bohatersko - podkreśla czytelnik.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 17 grudnia. Po godzinie 13:00 kierowca samochodu osobowego marki Ford jechał ulicą Wrocławską w Lubsku. Nagle zjechał z drogi i czołowo uderzył w betonowy słup. Mężczyzna podróżował z żoną i dzieckiem.

- Okazało się, że pan miał zatrzymanie krążenia. Trzech młodych chłopaków zachowało się na medal i ostrożnie wyciągnęli pana z samochodu. Zaczęli go reanimować - opowiada czytelnik Andrzej.

Ekipie zespołu pogotowia, który przybył na miejsce, udało się przywrócić krążenie. Ranny kierowca w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala w Żarach. Obecnie jego stan jest stabilny.

Postawę młodych chłopaków chwali Janusz Dudojć, Burmistrz Lubska. - Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa mieszkańców Lubska, którzy do przyjazdu karetki prowadzili reanimację poszkodowanego. Udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym jest naszym obowiązkiem, ale nie każdy podejmuje działania, które mogą uratować życie innym, ze strachu lub braku wiedzy. Tym bardziej dziękuję osobom, które zdobyły się na to, by pomóc i uratować życie! Dziękuję! - czytamy w komunikacie.

Przeczytaj też: Bezmyślny kierowca zastawił wyjazd straży pożarnej. "To częste zjawisko" (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.