Pijany kierowca jechał "wężykiem" po Cigacicach. Wydmuchał 2,5 promila

31 grudzień 2019
(4 głosów)
Autor: 
Pijany kierowca wpadł w Cigacicach. Wydmuchał 2,5 promila Redakcja/archiwum

Jechał "wężykiem" po Cigacicach. Gdy 63-latek uderzył w skarpę, kluczyki zabrał mu policjant po służbie. Pijany próbował bezskutecznie uciekać.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 27 grudnia, w Cigacicach koło Zielonej Góry. Około godziny 20:00 kierowca samochodu osobowego marki Fiat Seicento niezdarnie jechał ulicami wsi. Mężczyzna prowadził pojazd "wężykiem".

- Zjeżdżał na prawe pobocze, a następnie na lewy pas ruchu przeznaczony dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku. Kiedy uderzył kołami w krawężnik, wracał na swój pas. Takie manewry wzbudziły podejrzenia policjanta, który wracał z pracy - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Wydmuchał 2,5 promila. Próbował uciekać

Starszy sierżant Jakub Stelmasik próbował uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Gdy wyprzedził jadące auto, ten zjechał na pobocze i uderzył w skarpę oraz baner reklamowy. Policjant podbiegł do samochodu i zapytał 63-latka, czy nie potrzebuje pomocy. W pewnej chwili poczuł od kierującego silną woń alkoholu.

Mężczyzna przyznał, że wcześniej pił wódkę. Próbował również bezskutecznie uciec z miejsca zdarzenia. - Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna kierował mając 2,5 promila. W takim stanie upojenia alkoholowego 63-latek wracał po pracy do domu - informuje podkom. Stanisławska.

O karze zadecyduje sąd

Kierowca trafił na przesłuchanie do komisariatu w Sulechowie. Tam okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jej ostatecznym wymiarze zadecyduje już sąd.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.