Pijany za sterami kilkutonowej ciężarówki. W zatrzymaniu pomogli ratownicy medyczni

07 styczeń 2020
(3 głosów)
Pijany za sterami kilkutonowej ciężarówki. W zatrzymaniu pomogli ratownicy medyczni Lubuska Policja

Niemal staranował budynek - nietrzeźwy mężczyzna w kilkutonowej ciężarówce to bardzo niebezpieczne połączenie. W zatrzymaniu mężczyzny, który uszkodził bariery energochłonne i odjechał z miejsca zdarzenia pomogli ratownicy medyczni.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę, 4 stycznia, rano w niewielkiej miejscowości w gminie Trzciel. Na drodze w Sierczu wprowadzone są znaczne ograniczenia prędkości, ponieważ przez całą miejscowość wiją się ostre i niebezpieczne zakręty. Należy się do nich bezwzględnie stosować, ponieważ przy samej drodze stoją budynki mieszkalne. Już wcześniej miały miejsce poważne zdarzenia, gdzie kierowcy nie mogąc zapanować nad pojazdem, taranowali domy.

Tym razem dyżurny międzyrzeckiej policji został poinformowany, że kierowca ciężarówki uszkodził bariery energochłonne oraz znaki drogowe, po czym odjechał z miejsca. O zdarzeniu poinformowali zaalarmowani hukiem mieszkańcy pobliskich budynków, ponieważ niewiele brakowało, aby kierowca staranował stojący obok dom. W zatrzymaniu mężczyzny pomogli ratownicy medyczni, którzy akurat przejeżdżali karetką. Ratownicy, widząc zdarzenie, postanowili jechać za ciężarówką, podając przez cały czas informacje policjantom, w którym kierunku jedzie kierowca.

Mundurowi zatrzymali ciężarówkę na drodze w kierunku Skwierzyny, okazało się, że 52-latek ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowca ciężarówki odpowie przed sądem.

Źródło: st. asp. Justyna Łętowska, Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.