Próbowali ukraść przewody na czynnym przejeździe kolejowym

09 styczeń 2020
(4 głosów)
Próbowali ukraść przewody na czynnym przejeździe kolejowym Lubuska Policja

Zatrzymania i zarzuty dla czterech osób, które usiłowały ukraść przewody kolejowe to finał pracy policjantów Posterunku Policji w Torzymiu. Dzięki zdobytej wiedzy, a także szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało im się uchronić pasażerów przed realnym niebezpieczeństwem.

We wtorek, 7 stycznia, policjanci Posterunku Policji w Torzymiu na gorącym uczynku zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę usiłujących dokonać kradzieży przewodów na czynnym przejeździe kolejowym relacji Rzepin–Zbąszynek. Szajka była w trakcie wykopywania kabli, kiedy na ich drodze stanęli mundurowi z Torzymia. Próbowali uciekać kierując się w stronę pobliskiego lasu, jednak już po kilku minutach policjanci założyli im kajdanki.

Cała czwórka trafiła do policyjnych cel. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty usiłowania zakłócenia działania linii kolejowej, do których się przyznali. Teraz 51, 34, 31-latkowi, a także 32-letniej kobiecie – mieszkańcom powiatu sulęcińskiego, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: sierż. Klaudia Richter, Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.