Żarscy policjanci zatrzymali Volkswagena z licznikiem cofniętym o 150 tys. kilometrów

16 styczeń 2020
(2 głosów)
Żarscy policjanci zatrzymali Volkswagena z licznikiem cofniętym o 150 tys. kilometrów Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Znacznie różnił się zapis licznika Volkswagena Multivana skontrolowanego przez funkcjonariuszy żarskiego ruchu drogowego. Drogomierz wskazywał o ponad 150 tys. km mniej niż podczas przeglądu sprzed roku. Teraz policjanci będą prowadzić w tej sprawie postępowanie.

Policjanci podczas każdej kontroli drogowej zgodnie z nowymi przepisami spisują aktualny stan licznika i sprawdzają go z zapisem wprowadzonym przez diagnostę podczas ostatniego przeglądu technicznego w systemie.

Znacznie różnił się zapis licznika Volkswagena Multivana skontrolowanego przez funkcjonariuszy żarskiego ruchu drogowego w środę, 15 stycznia, wieczorem na drodze krajowej numer 18. Policjanci nabrali podejrzeń, kiedy spisali stan drogomierza, a następnie porównali go z danymi w systemie. Aktualny stan był niższy o ponad 150 tys. km niż ten odnotowany rok temu, podczas przeglądu technicznego przeprowadzonego w styczniu 2019 r. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach w ramach postępowania będą wyjaśniali, jak doszło do powstałej różnicy i kto jest za nią odpowiedzialny.

Znowelizowane przepisy kodeksu karnego stanowią, że ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odpowiedzialność poniesie zarówno osoba, która ingeruje w jakikolwiek sposób w prawidłowość pomiaru, jak i osoba, która zleca wykonanie takiej usługi.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.