Ciężarówka z uniesionym dźwigiem uderzyła w sygnalizację na rondzie PCK w Zielonej Górze

16 styczeń 2020
(3 głosów)
Ciężarówka z uniesionym dźwigiem uderzyła w sygnalizację na rondzie PCK w Zielonej Górze Redakcja

Samochód ciężarowy z uniesionym dźwigiem tzw. HDS, uderzył w sygnalizację świetlną na rondzie Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze. Na miejscu pracuje straż pożarna oraz policja. 

W czwartek, 16 stycznia, około godziny 13:20, kierujący samochodem ciężarowym jadąc z uniesionym dźwigiem tzw. HDS, uderzył w sygnalizację świetlną na rondzie PCK w Zielonej Górze. Na miejsce zadysponowana została straż pożarna oraz policja. Po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że kierowca ciężarówki po zderzeniu zjechał z drogi na pobliską stację paliw. Doszło również do wycieku płynu hydraulicznego na jezdnię. 

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zneutralizowali plamę powstałą po wycieku płynu hydraulicznego z uszkodzonego dźwigu samochodowego. W wyniku zderzenia uszkodzona została sygnalizacja świetlna, która obecnie nie działa na całym rondzie!

Na miejscu pracuje już policja oraz odpowiednie służby techniczne. Zablokowane są dwa pasy ruchu jadąc od ulicy Zjednoczenia, trwa naprawa sygnalizacji, która wciąż jest wyłączona.

- Kierowca jest trzeźwy, został ukarany mandatem. - podaje podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.