Żagań: Mężczyzna pod kołami ciężarówki. Jest w ciężkim stanie

16 styczeń 2020
(19 głosów)
Autor: 
Mężczyzna pod kołami ciężarówki w Żaganiu Redakcja/archiwum

Wypadek na ulicy Kożuchowskiej w Żaganiu. Mężczyzna został wciągnięty pod naczepę ciężarówki. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Ranny w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Wszystko wydarzyło się w środę, 16 stycznia, po godzinie 14:00. Kierowca ciągnika siodłowego marki Scania wyjeżdżał z centrum Żagania ulicą Kożuchowską w Żaganiu. Nagle na wysokości cmentarza młody mężczyzna dostał się pod koła naczepy ciężarówki.

Na miejsce wezwano zespół pogotowia oraz patrol policji. Ponadto zadecydowano o wysłaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry. Teren do lądowania zabezpieczył już zastęp miejscowych strażaków.

Mężczyzna został poważnie ranny. Po opatrzeniu przez ekipę karetki oraz śmigłowca HEMS został przetransportowany do szpitala w Nowej Soli.

- Ustaleniem wszystkich okoliczności wypadku zajmuje się już żagańska policja. Do sprawy został już powołany biegły - mówi sierż. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik żagańskiej policji.

Przeczytaj też: Pożar busa na "starej trójce" koło Trzebiszewa. Kierowca ma poparzoną twarz (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.