Zielona Góra: Dwóch mężczyzn pobiło właścicielkę oraz gościa pensjonatu

20 styczeń 2020
(3 głosów)
Zielona Góra: Dwóch mężczyzn pobiło właścicielkę oraz gościa pensjonatu Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Zielonogórscy policjanci w ubiegłą sobotę, kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili właścicielkę oraz gościa pensjonatu w centrum miasta. Obydwaj agresorzy usłyszeli zarzuty pobicia, uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór.

W zielonogórskim pensjonacie w centrum miasta, w piątek 17 stycznia, wynajął pokój mężczyzna. Jak się okazało, mimo że zapłacił za pobyt tylko jednej osoby, do swego pokoju zaprosił kolegę, który spędził tam noc. Następnego dnia rano właścicielka pensjonatu domagała się zapłaty za drugiego gościa w pokoju. Wtedy mężczyźni stali się agresywni. Kiedy kobieta powiedziała, że zawiadomi policję jeden z mężczyzn wybił krzesłem okno i obydwaj próbowali uciekać. Kiedy właścicielka chciała im uniemożliwić ucieczkę zaczęli okładać ją pięściami i kopać. Na ratunek ruszył inny gość pensjonatu, który został również przez agresorów zaatakowany. Policję powiadomił świadek szarpaniny.

Patrol policji, który w kilkanaście minut po zdarzeniu znalazł się na miejscu usłyszał od pokrzywdzonych opis wyglądu napastników. Po krótkim sprawdzeniu sąsiadujących z pensjonatem ulic policjanci zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonych. Mężczyźni zostali przez policjantów zatrzymani i okazani pobitym, którzy potwierdzili, że to właśnie ci dwaj zatrzymani pobili ich i zniszczyli pensjonat.

Zatrzymani to dwaj 23-latkowie mieszkańcy powiatu krośnieńskiego. Obydwaj byli wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu i oszustwa. Każdy z mężczyzn usłyszał po 5 zarzutów za pobicie, zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i częściowo złożyli wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zastosował wobec obu podejrzanych policyjny dozór. Mężczyźni mają się zgłaszać do KPP w Krośnie Odrzańskim dwa razy w tygodniu.

Według kodeksu karnego za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, jeśli następstwem bójki jest ciężki uszczerbek na zdrowiu – od 6 miesięcy do 8 lat. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za przestępstwo kierowania gróźb karalnych można spędzić w więzieniu 2 lata.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska, Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.