Rekordowe "przekręcenie" licznika w Lubuskiem? Zgubił blisko milion kilometrów

21 styczeń 2020
(4 głosów)
Autor: 
Licznik przekręcony o blisko milion kilometrów Fot. Pixabay

Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina od początku roku ujawnili osiem przypadków cofnięcia licznika w samochodach. Drogomierz rekordzisty pokazywał o blisko milion kilometrów mniej, niż było zapisane w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Zgodnie z nowymi obowiązkami funkcjonariusze podczas kontroli drogowej sprawdzają stan licznika. Na terenie powiatu krośnieńskiego ujawniono obecnie osiem przypadków, w których wskazania drogomierza pojazdu różnił się od zapisu widniejącego w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Najwyższa odnotowana różnica to blisko milion kilometrów. - Teraz śledczy wyjaśniają, jak doszło do powstałych różnic i kto jest za to odpowiedzialny - mówi podkom. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Policjanci apelują do wszystkich o sprawdzanie danych wpisywanych w dokumentach kupna auta, a także podczas wymiany licznika i odczytu stanu drogomierza na stacji kontroli pojazdów. - Dbajmy o to, żeby były zgodne ze stanem faktycznym. Pozwoli to uniknąć dodatkowych nerwów podczas kontroli oraz w trakcie dalszych czynności - dodaje podkom. Kulka.

Przeczytaj też: Pijany 33-latek wiózł w bagażniku kozę!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.