Poszukiwani Polacy zatrzymani w Lubuskiem

22 styczeń 2020
(1 głos)
Poszukiwani Polacy zatrzymani w Lubuskiem Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej pełniąc służbę na terenie województwa lubuskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania.

Pierwszego z mężczyzn, 30-letniego Polaka, 20 stycznia zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście. Mężczyzna jak się okazało był poszukiwany przez 11 jednostek Prokuratury z terenu całego kraju. Mężczyźnie zarzuca się liczne oszustwa internetowe za pośrednictwem platform handlowych. 30-latek przekazany został funkcjonariuszom Policji z Zielonej Góry.

Kolejnego poszukiwanego Polaka zatrzymali funkcjonariusze SG z Gorzowa Wielkopolskiego, również 20 stycznia. Mężczyzna podróżował autokarem rejsowym. W trakcie legitymowania okazało się, że 35-latek jest poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy w Ostródzie w celu odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz 1000 złotych kary grzywny lub 20 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za dokonane kradzieże. Tego samego dnia zatrzymany został przekazany funkcjonariuszom Policji z Gorzowa Wielkopolskiego.

Natomiast 21 stycznia, chwilę po północy patrol Straży Granicznej z Zielonej Góry wylegitymował kierowcę BMW. Funkcjonariusze SG ustalili, że 32-letni mieszkaniec Legnicy poszukiwany na podstawie listu gończego w celu odbycia 99 dni kary pozbawienia w zamian za nieuiszczoną karę grzywny nałożoną w związku z popełnieniem przez mężczyznę przestępstwa przywłaszczenia. Polak przekazany został już funkcjonariuszom Policji z Zielonej Góry.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali od początku 2020 roku 32 poszukiwane osoby.

  • Gorzów Wlkp.: Akcja kontrterrorystów na ulicy Śląskiej. Zatrzymano 4 osoby

    Gorzów Wlkp.: Akcja kontrterrorystów na ulicy Śląskiej. Zatrzymano 4 osoby

    Policjanci z Gorzowa zaangażowani byli w ustalenie i zatrzymanie grupy mężczyzn, którzy odpowiedzialni byli za pobicie 26-latka przy ul. Śląskiej. Napastnicy po zdarzeniu uciekli i ukryli się w mieszkaniu jednego z nich. Zabarykadowani grozili użyciem noża i innych niebezpiecznych przedmiotów. Po wkroczeniu do akcji kontrterrorystów i ich siłowym wejściem wszyscy zostali zatrzymani.

  • 55-latka okradała groby. W zatrzymaniu kobiety pomogli świadkowie

    55-latka okradała groby. W zatrzymaniu kobiety pomogli świadkowie

    Mieszkanka Gorzowa Wlkp. usłyszała zarzuty kradzieży związane z ograbianiem grobów na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie Wlkp. Kobieta została ujęta przez dwie inne osoby i przekazana Policji. W mieszkaniu 55-latki odnaleziono rzeczy z innych okradzionych grobów. Podejrzanej, która usłyszała zarzuty ograbienia miejsca spoczynku zmarłego grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.