Miał palić się dach kościoła w Zielonej Górze. Alarm okazał się fałszywy

23 styczeń 2020
(2 głosów)
Miał palić się dach kościoła w Zielonej Górze. Alarm okazał się fałszywy Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Zielonogórscy strażacy mają dziś pełne ręce roboty. Najpierw poważny wypadek na DK-27 a teraz zgłoszenie o pożarze dachu kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Alarm szczęśliwie okazał się fałszywy.

W czwartek, 23 stycznia, około godziny 14:30, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru dachu kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Na miejsce zadysponowano łącznie 6 zastępów straży pożarnej.

- Strażacy dokładnie sprawdzili cały budynek i nie znaleźli zarzewi ognia. Zgłoszenie okazało się fałszywe. - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Zgłaszający faktycznie widział dym, jednak okazało się, że dym wydobywał się z komina jednego z budynków przy kościele.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.