Śmiertelny wypadek pod Nową Solą. Sprawca nie przyznaje się do winy (ZDJĘCIA, FILM)

23 styczeń 2020
(9 głosów)
Autor: 
Wypadek pod Nową Solą. Sprawca nie przyznaje się do winy Redakcja

Wracamy do tragicznego wypadku, do którego doszło w pobliżu Rejowa koło Nowej Soli. Zginęły dwie osoby. Sprawca twierdzi, że nie był pijany i nie przyznaje się do winy. Został aresztowany.

W poniedziałek, 20 stycznia, na skrzyżowaniu w pobliżu miejscowości Rejów (gmina Nowe Miasteczko) dwa samochody osobowe zderzyły się z ciężarówką. Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu. Policja poinformowała, że 44-latek wydmuchał blisko promil alkoholu.

Bilans tego wypadku jest zatrważający. Na miejscu zmarła 56-letnia kobieta, która długo była reanimowana przez ratowników. Kolejna 60-letnia poszkodowana w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Nowej Soli. Niestety lekarzom nie udało uratować się jej życia.

Sprawca aresztowany. Nie przyznaje się do winy

Prokuratura wykonała już z podejrzanym wiele czynności. - Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, zasłaniając się niepamięcią co do okoliczności i przebiegu samego zdarzenia drogowego oraz kwestionując wyniki badania stanu trzeźwości przeprowadzonego na miejscu zdarzenia, które wykazały iż znajdował się pod wpływem alkoholu - informuje Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

W toku śledztwa będą realizowane dalsze czynności procesowe. Będzie to między innymi zlecenie badań laboratoryjnych krwi pobranej od sprawcy oraz powołanie biegłego z zakresu ruchu drogowego.

Obecnie Sąd Rejonowy w Nowej Soli na wniosek prokuratora zastosował wobec 44-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na krajowej "27" pod Świdnicą. Są ranni (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.