Przygotowywał pizzę policjantce. Okazało się że był poszukiwany

24 styczeń 2020
(1 głos)
Przygotowywał pizzę policjantce. Okazało się że był poszukiwany Lubuska Policja

Zielonogórska policjantka rozpoznała poszukiwanego 4 listami gończymi mężczyznę, który w restauracji przygotowywał pizzę. 28-latek pochodzący z Zielonej Góry od 4 lat ukrywał się w innych miastach. Fotograficzna pamięć policjantki pomogła jej zatrzymać poszukiwanego, który trafi do aresztu śledczego na blisko 3 lata.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań policjantów. Zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około 100 osób zaginionych i 350 ukrywających się przed organami ścigania. Kilkadziesiąt takich spraw toczy się od kilku lat, głównie z powodu ukrywania się osób, które prędzej czy później zostaną zatrzymane przez policjantów.

Jedną z takich osób był jeszcze do czwartku, 23 stycznia, 28-letni zielonogórzanin, który za liczne kradzieże z włamaniem oraz trzykrotne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości ma do odbycia karę 2 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze i wydano za nim 4 listy gończe. 28-latek od 4 lat ukrywał się w różnych miastach w Polsce.

Zielonogórska policjantka w czwartek po południu spędzała miło czas z rodziną w restauracji w jednym z miast województwa lubuskiego. Czekając na zamówioną pizzę obserwowała mężczyznę, który ją przygotowywał. Jego twarz wydała się policjantce znajoma. Okazało się, że widnieje ona na listach gończych, które wydał zielonogórski sąd. Funkcjonariuszka dyskretnie zadzwoniła po policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Sprawdzenie tożsamości mężczyzny potwierdziło, ze funkcjonariuszka bardzo dobrze rozpoznała poszukiwanego. 28-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Również w czwartek, 23 stycznia, zielonogórscy policjanci zakończyli 3 inne poszukiwania. Jednym z nich był 43-letni mężczyzna, za którym wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Był on poszukiwany za paserstwo i handel narkotykami od 2017 roku i wpadł w Niemczech gdzie próbował pobić policjanta. Drugim zatrzymanym przez policjantów z patrolu był 34-letni zielonogórzanin poszukiwany od 2 lat za pobicie, a trzecim 28-latek, za którym wydano list gończy także w związku z pobiciem.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.