Pożar nieużytków pod Nowogrodem Bobrzańskim. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej

24 styczeń 2020
(2 głosów)
Pożar nieużytków pod Nowogrodem Bobrzańskim Fot. OSP Świdnica

W pobliżu miejscowości Białowice pod Nowogrodem Bobrzańskim płonęły nieużytki. Ogień objął powierzchnię około 2 hektarów. Na miejscu pracowało obecnie 9 zastępów straży pożarnej.

Zaczęło się niewinnie. Około godziny 14:00 do dyżurnego zielonogórskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w Białowicach (gmina Nowogród Bobrzański). Nagle ogień przeniósł się jednak na pobliskie nieużytki.

Łącznie pożar zajął blisko 2 hektary trzcin. Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej z powiatu zielonogórskiego. Do Białowic przyjechała też cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów wody.

Około godziny 16:00 sytuacja była już opanowana. Trwa dogaszanie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.