Zielona Góra: Czujka tlenku węgla ostrzegła przed pożarem

25 styczeń 2020
(2 głosów)
Zielona Góra: Czujka tlenku węgla ostrzegła przed pożarem KM PSP Zielona Góra

Do niecodziennej sytuacji doszło dzisiaj na Osiedlu Bajkowym w Zielonej Górze. Czujka tlenku węgla ostrzegła domowników przed pożarem.

W sobotę, 25 stycznia, po godzinie 16, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące wzbudzonego alarmu czujki tlenku węgla w jednym z domków jednorodzinnych na Osiedlu Bajkowym w Zielonej Górze. Na miejsce zdaysponowano jeden zastęp straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1.

Przybyli na miejsce strażacy, stwierdzili bardzo wysoki poziom trującego gazu, jednak potencjalne źródło czadu - piec, został przez właściciela na długo wcześniej wyłączony i to nie on mógł być przyczyną problemu.

Dzięki doświadczeniu i intuicji strażaków, przy wsparciu kamery termowizyjnej okazało się, że przyczyną alarmu pomimo braku widocznych oznak zadymienia czy ognia jest ukryty pożar poddasza, który bardzo powoli rozwijał się od kilkunastu godzin i w niedługim czasie z pewnością rozwinąłby się w duży pożar budynku, prawdopodobnie wcześniej zbierając śmiercionośne żniwo zatrucia czadem mieszkańców.

- Gorąco namawiamy do zakupu czujki tlenku węgla bądź dymu, gdyż jak widać niewielki wydatek finansowy może uratować życie lub mienie. - apelują zielonogórscy strażacy.

Źródło: KM PSP Zielona Góra

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.