Ktoś zanieczyścił jezioro w Kłodawie koło Gorzowa. To nie pierwszy przypadek (ZDJĘCIA)

26 styczeń 2020
(3 głosów)
Autor: 
Ktoś zanieczyścił jezioro w Kłodawie koło Gorzowa Fot. OSP Kłodawa

Jezioro Kłodawskie ponownie zanieczyszczone. Na powierzchni akwenu unosiła się oleista ciecz. Strażacy oczyścili już wodę z nieznanej substancji.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków w niedzielę, 26 stycznia, po godzinie 10:00. O tajemniczej plamie, która unosiła się na jeziorze, powiadomiła grupa lokalnych morsów. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Pojawili się także przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że jezioro zanieczyściła substancja ropopochodna. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 wspólnie z ochotnikami z Kłodawy sprawnie oczyścili akwen. Obecnie nie wiadomo skąd oleista ciecz znalazła się w jeziorze. Wszystko ustali już policja.

Taki incydent nie jest pojedynczym przypadkiem. Do podobnej interwencji doszło tu w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas plama była o wiele większa, a działania strażaków musiały być prowadzone zarówno z lądu, jak i powierzchni wody.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.