Okradł hospicjum w Żarach. 33-latek zatrzymany, ale wydał wszystkie pieniądze (FILM)

26 styczeń 2020
(3 głosów)
Autor: 
Okradł hospicjum w Żarach. 33-latek został zatrzymany Fot. KPP Żary

Do żarskiego hospicjum wszedł jak po swoje. Odkręcił ze stolika skarbonę z datkami i uciekł. Po tygodniu złodziej został już zatrzymany przez policję.

We wtorkowy wieczór do hospicjum im. Brata Alberta w Żarach przyszedł 33-letni mężczyzna. Na nagraniu z kamery monitoringu widać jak rozgląda się po korytarzu. Kiedy tylko nadarzyła się okazja sprawnie podchodzi do stolika, na którym znajdowała się skarbona z datkami od odwiedzających.

Nie było łatwo odkręcić śrubę trzymającą skarbonę, dlatego złodziej przesunął sobie cały stół, by móc zrobić to za filarem. Po kilkunastu sekundach skarbona była już w jego rekach. Mężczyzna uciekł zabierając ją ze sobą.

Władze placówki były oburzone kradzieżą. Sprawa bardzo zbulwersowała także wszystkich mieszkańców Żar. Szacowano, że w skarbonce znajdowało się około 500 złotych.

Policja zatrzymała złodzieja

Mundurowi pracowali nad sprawą od 16 stycznia, kiedy to na komendę wpłynęło zawiadomienie o kradzieży. Na wyniki nie trzeba było długo czekać. - Dzięki intensywnym działaniom i typowaniu sprawcy, funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mieszkańca Żar - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Mężczyzna został przesłuchany. Pieniędzy nie udało się jednak odzyskać, ponieważ wszystkie miały już zostać wydane. Teraz 33-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Ktoś zanieczyścił jezioro w Kłodawie koło Gorzowa. To nie pierwszy przypadek (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.