Krosno Odrz.: Trzech młodych chłopców podpaliło drewniany domek na placu zabaw

27 styczeń 2020
(3 głosów)
Krosno Odrz.: Trzech młodych chłopców podpaliło drewniany domek na placu zabaw KPP Krosno Odrzańskie

Dzielnicowi z Krosna Odrzańskiego w wyniku podjętych działań, rozwiązali sprawę podpalenia domku znajdującego się na jednym z placów zabaw w Krośnie Odrzańskim. Czyn zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. W sprawę zamieszanych jest trzech chłopców w wieku 12, 14 i 15 lat. Materiały skierowane zostały do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim.

W ostatnich dniach, w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o spaleniu domku na jednym z placów zabaw w Krośnie Odrzańskim, która spotkała się z dużym oburzeniem wśród mieszkańców. Straty w tym przypadku poniósł nie tylko Urząd Miasta, który zainwestował w budowę domku blisko 8 tys. złotych, ale przede wszystkim dzieci, które bardzo chętnie korzystały z tego miejsca podczas zabaw na świeżym powietrzu. Zanim zgłoszenie dotarło do krośnieńskiej komendy, już było wiadomo kto stoi za chuligańskim wybrykiem. Sprawa została rozwiązana dzięki dzielnicowym, którzy na nagraniu z monitoringu miejskiego rozpoznali sprawcę podpalenia, a także ustalili dane kolejnej osoby, która brała udział w zdarzeniu.

Uzyskanie informacji o trzeciej osobie widniejącej na nagraniu, była tylko kwestią czasu. Gdy kryminalni wykonywali z nimi czynności znane były już wszystkie nazwiska. Są to uczniowie szkół podstawowych w wieku 12, 14 i 15 lat. W piątek, 23 stycznia, materiały skierowane zostały do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim, gdzie zapadną wobec nich dalsze decyzje.

Źródło: podkom. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.