Pożar kurnika w Łupicach. W środku 7000 przepiórek. "Budynek jest cały w ogniu" (ZDJĘCIA)

27 styczeń 2020
(13 głosów)
Autor: 
Pożar kurnika w Łupicach. W środku 7000 przepiórek Fot. Wolsztyn112

Trzynaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem kurnika w Łupicach koło Sławy. Pożar objął cały budynek. Trwa akcja gaśnicza.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego wschowskich strażaków w poniedziałek, 27 stycznia, około godziny 14:50. W ogniu stanęła przybudówka do domu jednorodzinnego przy ulicy Szkolnej w miejscowości Łupice. - Płomienie objęły cały budynek gospodarczy - relacjonowali świadkowie.

Na miejscu pracuje już trzynaście zastępów straży pożarnej z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Obecna jest też cysterna gaśnicza ze Wschowy o pojemności 25 tysięcy litrów wody. - W środku znajduje się około 7 tysięcy przepiórek. Mieszkańcy nie zostali poszkodowani - informuje dyżurny lubuskich strażaków.

Akcja gaśnicza cały czas trwa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pożar wybuchł w kotłowni, w której znajdował się piec na olej opałowy.

Godzina 16:30 - Sytuacja pożarowa jest już opanowana, trwa dogaszanie. Na miejsce dojechał specjalistyczny samochód ze Świebodzina, który posłuży strażakom do napełniania aparatów powietrznych. Działania z pewnością potrwają jeszcze kilka godzin.

Godzina 22:30 - Długa akcja strażaków powoli dobiega końca. - Straty są wielkie, ale na szczęście budynek mieszkalny udało się uchronić. Akcja była wyjątkowo trudna i wymagająca - relacjonują ochotnicy ze Sławy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.