Zmasowana akcja policji na trasie S3. Zatrzymano dwóch pijanych kierowców (ZDJĘCIA, FILM)

28 styczeń 2020
(3 głosów)
Autor: 
Zatrzymano dwóch pijanych kierowców na S3 Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Kontrolna akcja służb na trasie S3 pod Gorzowem Wielkopolskim. Sprawdzono trzeźwość ponad 600 kierowców, wśród których 2 było pijanych. Ponadto weryfikowano czas pracy kierowców i stan techniczny pojazdów.

Ruszyły policyjne działania "Bezpieczne ferie na S3". W poniedziałek, 27 stycznia, funkcjonariusze od samego rana kontrolowali kierowców na MOP Marwice. Do południa zjeżdżały tam wszystkie samochody ciężarowe, osobowe, busy oraz autokary.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 600 kierowców. Wśród nich były dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod działaniem alkoholu. U kierującego samochodem marki Peugeot alkomat wskazał ponad 0,5 promila alkoholu. Niechlubnym rekordzistą został jednak kierujący Volkswagenem. Jego wynik to 1,5 promila.

- W wyniku pracy funkcjonariuszy ci kierowcy nie mogli kontynuować nieodpowiedzialnej i niebezpiecznej jazdy. Obaj stracili uprawnienia i odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo - informuje sierż. szt. Mateusz Sławek z Zespołu Prasowego KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Kontroli poddawane były także dokumenty, stan techniczny pojazdów, jego odpowiednia masa oraz właściwy załadunek. Działania policjantów wspierali funkcjonariusze ITD, Straży Granicznej i Służby Celnej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.