Uderzyła w busa i ścięła przystanek. Jechała z rocznym dzieckiem (ZDJĘCIA)

28 styczeń 2020
(4 głosów)
Autor: 
Glinik: Uderzyła w busa i ścięła przystanek Fot. OSP Deszczno

Dwa pojazdy zderzyły się w Gliniku koło Gorzowa Wielkopolskiego. Sprawczyni jadąca z rocznym dzieckiem wymusiła pierwszeństwo przejazdu i ścięła przystanek autobusowy.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie, 28 stycznia, po godzinie 13:50 w Gliniku (gmina Deszczno). Z ustaleń policji wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Audi A4 wyjeżdżając z ulicy Słowicza, wymusiła pierwszeństwo na busie z firmy kurierskiej jadącym ul. Kolonijną.

Kobieta podróżująca z rocznym dzieckiem uderzyła w dostawczego Fiata Ducato, a ten wypadł z drogi na pobliskie krzaki. Osobówka natomiast z impetem wjechała w przystanek autobusowy i również zatrzymała się na zaroślach. - Było groźnie. Dobrze, że pod wiatą nikogo nie było. Wtedy mogłoby dojść do tragedii - opowiadali świadkowie zdarzenia.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, specjalistyczny zespół pogotowia oraz patrol policji. Strażacy zabezpieczyli rozbite pojazdy, z kolei ratownicy medyczni przebadali kierującą Audi oraz jej dziecko. Kobieta z lekkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

- Zdarzenie zostanie prawdopodobnie zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Wówczas zakończy się to mandatem karnym lub wnioskiem o ukaranie do sądu - informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Zmasowana akcja policji na trasie S3. Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.