Grupa SPEED w akcji. Pędził 137 km/h na "pięćdziesiątce" i stracił prawo jazdy

31 styczeń 2020
(3 głosów)
Autor: 
Pędził 137 km/h na "pięćdziesiątce" i stracił prawo jazdy Fot. KMP Zielona Góra

Mieszkaniec Zielonej Góry stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna pędził 137 km/h w terenie zabudowanym. Po zatrzymaniu podziękował policjantom i przyznał, że postąpił niewłaściwie.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego wchodzą w skład specjalnej grupy SPEED do zwalczania drogowego piractwa. Wczoraj patrol wyposażony w nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem patrolował drogę krajową nr 32 w pobliżu miasta.

O godzinie 18:40 policjanci skupili swoją uwagę na mężczyźnie kierującym osobowym Mercedesem. - Mundurowi zmierzyli prędkość samochodu, kiedy wjechał do miejscowości na trasie. Zarejestrowana prędkość to ponad 137 km/h - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Kierowca za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy. Ponadto otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych. - Co zaskakujące, kiedy policjanci zatrzymali mężczyznę, ten przeprosił i podziękował za ich interwencję. Przyznał, że postąpił niewłaściwie i przyjmuje konsekwencje swojego postępowania - dodaje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Strażak ochotnik z Santocka uratował kobietę z pożaru. "Decydowały sekundy"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.