Poważny wypadek busa na A2. Jedna osoba nie żyje, aż 8 zostało rannych!

02 luty 2020
(24 głosów)
Poważny wypadek busa na A2. Jedna osoba nie żyje, aż 8 zostało rannych! Fot. OSP Brójce

Poważny wypadek busa przewożącego 9 osób na autostradzie A2 w pobliżu miejscowości Chociszewo. Osiem osób zostało rannych a jedna zginęła na miejscu. Trwa akcja ratownicza!

W niedzielę, 2 lutego, około godziny 6:00, na 82 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania doszło do poważnego wypadku busa. Na miejsce zadysponowane zostały służby ratownicze z powiatu świebodzińskiego oraz międzyrzeckiego. W działania zaangażowanych jest m.in. 7 zastępów straży pożarnej oraz śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry i Poznania.

Ze wstępnych informacji wynika, że bus marki Renault najpierw uderzył w bariery energochłonne, a następnie dachował. Pojazdem jadącym z Holandii podróżowało sześciu mężczyzn oraz trzy kobiety. Na miejscu zginęła 20-letnia kobieta. Śmigłowce zabrały najcieżej rannych do szpitali w Puszczykowie pod Poznaniem i Zielonej Górze. Pozostałe osoby trafiły do placówek w Świebodzinie i Międzyrzeczu.

Na miejscu wciąż trwają działania. Autostrada A2 jest całkowicie zablokowana!

Godzina 8:30 - Ruch w kierunku Poznania odbywa się jednym pasem. Ruch w kierunku Świecka bez utrudnień.

Fot. OSP Brójce

Przeczytaj też: Wzorowy korytarz życia na autostradzie A2. Służby pędziły do wypadku (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.