Pościg za pijanym motocyklistą. 22-latek wydmuchał promil alkoholu

03 luty 2020
(3 głosów)
Autor: 
Motocyklista wydmuchał promil alkoholu Fot. KPP Świebodzin

Policjanci ze Świebodzina ścigali młodego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że 22-latek uciekał, bo był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu.

Patrol Wydziału Ruchu Drogowego prowadził działania kontrolne na drodze krajowej nr 92 w pobliżu miasta. Uwagę funkcjonariuszy przykuł motocyklista, którego postanowili zatrzymać do kontroli.

- Kiedy zauważył, że policjant wydaje mu sygnały do zatrzymania, zwolnił i zaczął podjeżdżać do mundurowego. Gdy był już na wysokości funkcjonariusza gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Mundurowi wrócili do radiowozu i rozpoczęli pościg. Na nieszczęście uciekiniera nie trwał on długo. - Kierujący skręcał w boczne drogi i uliczki, usiłując zgubić radiowóz jednakże bez skutku. Policjanci zajechali mu drogę i jeden z funkcjonariuszy dobiegł i zatrzymał motocyklistę - dodaje mł. asp. Ruciński.

Był pod wpływem alkoholu

Przyczyna ucieczki szybko okazała się jasna. 22-letni motocyklista miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Młodzieniec miał czas ochłonąć i przemyśleć swoje zachowanie w policyjnej celi. Jego pojazd został zabezpieczony na parking.

- Mężczyzna odpowie za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu. Kolejnym zarzutem jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Ponadto orzeczona w takich wypadkach zostaje grzywna, 5 tysięcy złotych nawiązki oraz minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje rzecznik świebodzińskiej policji.

Przeczytaj też: Karetka utknęła w drodze do pacjenta. Pomogli strażacy (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.