Zatrzymani za posiadanie narkotyków

04 luty 2020
(1 głos)
Zatrzymani za posiadanie narkotyków Redakcja

Funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali dwoje obywateli Niemiec, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Ponieśli już konsekwencje.

2 lutego polsko – niemiecki patrol zatrzymał w Świecku dwoje obywateli Niemiec, którzy podróżowali autokarem rejsowym. Powodem zatrzymania było posiadanie przez nich amfetaminy, extasy i marihuany.

46-letni mężczyzna oraz 41-letnia kobieta usłyszeli zarzuty za posiadanie i przewóz substancji narkotycznych. Oboje przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby oraz karze grzywny w wysokości 500 zł.

Źródło: mjr SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Żarska policja rozbiła grupę, która przemycała papierosy bez akcyzy do Niemiec

  Żarska policja rozbiła grupę, która przemycała papierosy bez akcyzy do Niemiec

  Policjanci z Żar wspólnie ze strażnikami granicznymi zatrzymali sześć osób do sprawy związanej z działaniem grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów bez polskich znaków akcyzy do Niemiec. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosły ponad cztery miliony złotych. Funkcjonariusze podczas realizacji ujawnili ponad 400 tys. złotych, które zostały zabezpieczone procesowo do sprawy.

 • Polska zamyka granice przed koronawirusem. Co to oznacza?

  Polska zamyka granice przed koronawirusem. Co to oznacza?

  Jak poinformował premier na wczorajszej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, rząd zdecydował się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Od niedzieli przywrócone zostaną tymczasowe kontrole graniczne.

 • Wsiadł do naczepy złej ciężarówki i przyjechał do Polski

  Wsiadł do naczepy złej ciężarówki i przyjechał do Polski

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali przebywającego w Polsce nielegalnie obywatela Sudanu. Mężczyzna we Francji pomylił rejestracje samochodów ciężarowych i wszedł do naczepy auta jadącego do Polski.

 • Uciekał kradzionym autem

  Uciekał kradzionym autem

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic oraz Policja z Żar zatrzymali 23-latka, który nie zatrzymał się do kontroli w rejonie byłego przejścia granicznego Forst-Olszyna. Mężczyzna nie stosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych, a ucieczkę zakończył uderzając kradzionym mercedesem w budynek.

 • Odzyskali skradzionego na terenie Niemiec Mercedesa

  Odzyskali skradzionego na terenie Niemiec Mercedesa

  6 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry – Babimostu ujawnili skradzionego na terenie Niemiec Mercedesa GLC 250 o wartości 200 tys. złotych.

 • Nadodrzański Oddział SG w liczbach

  Nadodrzański Oddział SG w liczbach

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w 2019 roku ponad 5 900 osób w tym 4 843 cudzoziemców w związku z nielegalną migracją. W 2019 przeprowadzono również ponad 7 tys. kontroli legalności pobytu oraz ponad 800 kontroli zatrudnienia cudzoziemców na terytorium RP.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.