Sulechów: Obywatel Ukrainy dwukrotnie ugodził nożem mężczyznę z którym wcześniej pił alkohol

05 luty 2020
(1 głos)
Sulechów: Obywatel Ukrainy dwukrotnie ugodził nożem mężczyznę z którym wcześniej pił alkohol KMP Zielona Góra

Sulechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, obywatela Ukrainy, podejrzanego o ugodzenie nożem swojego znajomego. Sąd Rejonowy w Sulechowie aresztował go pod zarzutem usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w jednym z sulechowskich hoteli. Do dyżurnego komisariatu Policji w Sulechowie zadzwonił świadek, który poinformował o zdarzeniu. Z jego relacji wynikało, że dwaj obywatele Ukrainy przebywający w hotelu najprawdopodobniej spożywali alkohol, a następnie doszło między nimi do kłótni i awantury. Zostali rozdzieleni przez świadków, a w pewnym momencie jeden z nich wszedł do swojego pokoju, z którego po chwili wybiegł z nożem. Mężczyzna ten rzucił się na drugiego i zadał mu ciosy. Jak się później okazało ugodził go dwukrotnie w okolice klatki piersiowej. Pokrzywdzonym mężczyzną był także obywatel Ukrainy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Sulechowie.

Zaalarmowani sulechowscy policjanci natychmiast rozpoczęli działania i bardzo szybko zjawili się na miejscu. Gdy agresor zorientował się, że na miejsce została wezwana policja wyskoczył przez okno z II piętra i uciekł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i odnaleźli mężczyznę ukrywającego się w zaroślach. Miał przy sobie dwa noże. Okazało się, że to 45-letni mężczyzna. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało u niego 1,5 promila. 45-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu przesłuchany. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie - Zamiejscowy VI Wydział Karny w Sulechowie 45-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, KMP w Zielonej Górze 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.