Odzyskali skradzionego na terenie Niemiec Mercedesa

09 luty 2020
(2 głosów)
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

6 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry – Babimostu ujawnili skradzionego na terenie Niemiec Mercedesa GLC 250 o wartości 200 tys. złotych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wytypowali na DK 32 do kontroli samochód osobowy marki Mercedes GLC 250. Kierujący autem zignorował sygnały do zatrzymania się, początkowo zwolnił, a następnie przyspieszył i oddalił się drogą krajową nr 32 w kierunku Zielonej Góry. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się za nim w pościg powiadamiając również Policję. Po kilku kilometrach auto zjechało do pobliskiego lasu w pobliżu Krosna Odrzańskiego a kierowca pojazdu zbiegł porzucając samochód.

Funkcjonariusze SG w trakcie sprawdzania danych porzuconego auta ustalili, że tablice rejestracyjne znajdujące się na pojeździe pochodzą od innego Mercedesa. Ustalono również, że porzucony Mercedes GLC 250 o szacunkowej wartości 200 tys. złotych został skradziony tego samego dnia o 7:00 w miejscowości Lubeck na terytorium Niemiec.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie zielonogórska Policja.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Policjanci zatrzymali Słowaka, który przewoził w bagażniku 18 kilogramów narkotyków

  Policjanci zatrzymali Słowaka, który przewoził w bagażniku 18 kilogramów narkotyków

  Funkcjonariusze ruchu drogowego którzy pełnili służbę na drogach powiatu nowosolskiego, wytypowali do kontroli kierowcę audi. Podczas niej ujawnili w bagażniku samochodu dwie podróżne torby. Kiedy je otwarto okazało się, że w środku znajdują się narkotyki - 18 kg marihuany.

 • Uciekał kradzionym autem

  Uciekał kradzionym autem

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic oraz Policja z Żar zatrzymali 23-latka, który nie zatrzymał się do kontroli w rejonie byłego przejścia granicznego Forst-Olszyna. Mężczyzna nie stosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych, a ucieczkę zakończył uderzając kradzionym mercedesem w budynek.

 • Krosno Odrzańskie: Trzy osoby podejrzane o liczne przestępstwa zatrzymane!

  Krosno Odrzańskie: Trzy osoby podejrzane o liczne przestępstwa zatrzymane!

  Kolejny raz dobra współpraca pokrzywdzonego z policjantami krośnieńskiej komendy, zakończyła się sukcesem. Już kilka godzin od przyjęcia zgłoszenia o kradzieży elektronarzędzi, kryminalni zatrzymali 23-latka podejrzewanego o ten czyn, a także odzyskali przywłaszczone mienie o wartości blisko 5 tys. złotych. To dało początek do kolejnych zatrzymań osób podejrzewanych o dokonanie innych przestępstw na terenie powiatu.

 • Zatrzymani za posiadanie narkotyków

  Zatrzymani za posiadanie narkotyków

  Funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali dwoje obywateli Niemiec, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Ponieśli już konsekwencje.

 • Nadodrzański Oddział SG w liczbach

  Nadodrzański Oddział SG w liczbach

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w 2019 roku ponad 5 900 osób w tym 4 843 cudzoziemców w związku z nielegalną migracją. W 2019 przeprowadzono również ponad 7 tys. kontroli legalności pobytu oraz ponad 800 kontroli zatrudnienia cudzoziemców na terytorium RP.

 • Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu. Sąd już wcześniej zakazał mu jazdy

  Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu. Sąd już wcześniej zakazał mu jazdy

  Dzielnicowy z Posterunku Policji w Jasieniu po pościgu zatrzymał kierującego seatem. 49-latek pomimo zakazu sądowego wsiadł za kierownicę. Badanie trzeźwości wykazało, że wcześniej spożywał alkohol. Mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.